Header
Home > Golden Triangle Epic 2017 Results last updated: 29/03/2017

Golden Triangle Epic 2017

Overall 1st 2nd 3rd
Overall Male 160 Km Tobias Lestrell Kevin Skidmore Martin Grannas
Overall Women 160 Km Monica Campi
Overall Male 100 Km Brendan Johnston Ryan Standish Tasman Nankervis
Overall Women 100 Km Peta Mullens Emma Viotto Kathryn McInerney
Overall Male 50 Km Kian Lerch-Mackinnon Daniel Braunsteins Jack Lamshed
Overall Women 50 Km Courtney Sherwell Jen King Jodie Walker
Overall Male 30 Km Alexander Allott Blake Agnoletto Joel Boucher
Overall Women 30 Km Caitlyn Webb Bethany Powell Michaela Meharry
Overall Male 15 Km Felix Davis U13 Ross Evans Isaac Fletcher
Overall Women 15 Km Talia Manton-Zerger Monique Baxter_Gale Roz Bradley
Category 1st 2nd 3rd
160Km Male Open Tobias Lestrell Kevin Skidmore Martin Grannas
160Km Women Open Monica Campi
100Km Male Elite Brendan Johnston Ryan Standish Tasman Nankervis
100Km Women Elite Peta Mullens Emma Viotto Kathryn McInerney
100Km Male Expert Dylan Coppo Cameron Grose
100Km Male Single Speed Lachlan Grose Brett Kellett Andrew Field
100Km Male Junior Damian Flatz
100Km Male Masters 1/2 Jarrod Moroni Dean Hill Scott Pimlott
100Km Male Masters 3/4 Darin Lynch Darren Smith Ollie Klein
100Km Male Masters 5/6 Richard Read John Flood Simon Taylor
100Km Male Masters 7/8 John Lawrence
100Km Male Masters 9/10 Colin O’Brien
100Km Women Masters 3/4 Jo-Ann Crane Aurelia Strozik
100Km Women Masters 7/8 Carolyn Jackson
50km Male Expert Daniel Braunsteins Jack Lamshed Warren Faneco
50km Women Expert Courtney Sherwell Jen King Georgina Von Marburg
50km Male U19 Kian Lerch-Mackinnon Max Heizer James Goodall
50km Male U17 Piper Albrecht William Webb Jack Kerr
50km Women U17 Verity Evans
50km Male Master 1/2 Brenton Slotegraaf Luke Thompson Jake Kiel
50km Male Master 3/4 Simon Ellis Bryce Young Jason James
50km Male Master 5/6 Mark Geary Mario Sciavarrello Erik Eggleston
50km Male Master 7/8 Garry Lewis Clyde Tucker Paul Hamilton
50km Women Master 1/2 Jodie Walker Berit Barton Jo Hand
50km Women Master 3/4 Karen Evans Lou Carrington Justine Leahy
50km Women Master 5/6 Jo O’Shaughnessy Michele Field Kerryn Rim
50km Women Master 7/8 Sharon Tucker
50km Male Single Speed Stephen Read Ray Hart Paul Fletcher
30Km Male Novice David Webb Malcolm Down Samuel Pearsall
30Km Women Novice Caitlyn Webb Bethany Powell Fiona Mathews
30Km Male U17 Alexander Allott Blake Agnoletto Joel Boucher
30Km Women U17 Michaela Meharry Lucy Read
30Km Male U15 Archie Richardson Tom Meharry Archie Chester
30Km Women U15 Sophie Sutton Millie Chester
15Km Male U15 Isaac Fletcher Ty Bowey Will Rodda
15Km Women U15 Talia Manton-Zerger
15Km Male U13 Felix Davis U13 Nick Meharry Tiger Blandthorn
15Km Women U13 Haylee Jack Mali Pimlott Nerissa James
15Km Parent and Daughter Lucy Chester Mel Chester Sinead Wilson
15Km Parent and Son Bailey West Stewart West Maxwell Baxter_Gale
15Km Novice Ross Evans Jakub Zerger Ethan Mathews