Gte2018 web header
Home > Golden Triangle Epic 2018 Results last updated: 22/04/2018

Golden Triangle Epic 2018

File Downloads:

Overall 1st 2nd 3rd
Overall Men 150 Km Kevin Skidmore Pete Keach Scott Chappell
Overall Men 100 Km Brendan Johnston Cameron Ivory Tasman Nankervis
Overall Women 100 Km April McDonough Kim Willocks Courtney Sherwell
Overall Men 50 Km Adrian Jackson Piper Albrecht Ben May 50
Overall Women 50 Km Teagan Atherstone Melissa Anset Tracey Davies
Overall Men 30 Km Zac Barnhill Archie Richardson Connor Pearce
Overall Women 30 Km Millie Chester Chiara Hill Marlene Gojanovic
Overall Men 15 Km Harry Doye Cohen Jessen Ty Whitford
Overall Women 15 Km Madeleine Burton Mali Pimlott Lucy Chester
Category 1st 2nd 3rd
150Km Open Men Kevin Skidmore Pete Keach Scott Chappell
100Km Elite Men Brendan Johnston Cameron Ivory Tasman Nankervis
100Km Elite Women April McDonough Kim Willocks Courtney Sherwell
100Km Expert Men Lewis Brocklehurst Aidan Hamilton Brent Mackenzie
100Km Single Speed Men Jarrod Pyke Trevor Baas
100Km Masters 1/2 Men Robert Storey Bret Murray Hamish O'Neill
100Km Masters 3/4 Men Paul Redenbach Shane Roberts Rohin Adams
100Km Masters 5/6 Men Martin Grannas Richard Read John Flood
100Km Masters 7+ Men John Allison Colin McCrory Colin O'Brien
100Km Masters 1/2 Women Helen Yates Miia Rahja Tegwyn McManamny
100Km Masters 3/4 Women Jude Jonasson Aurelia Strozik Carrie-Anne Edney
50Km Expert Men Liam McCormick Ashley Robertson Jordan Lucas
50Km Expert Women Ally Durr Rebecca Wilkinson Melissa Mackenzie
50Km Junior Men Piper Albrecht Cooper Jessen Owen Elvy
50Km Junior Women Teagan Atherstone Edie Haley Michaela Meharry
50Km U17 Men Alexander Allott Archie Chester Harry Nankervis
50Km U17 Women Phoebe Thompson
50Km Master 1/2 Men Adrian Jackson Ben May 50 Tom Grant
50Km Master 3/4 Men Brett Klopfer Bryce Young Jason James
50Km Master 5/6 Men Lee Floyd Mark Geary David Danks
50Km Master 7+ Men Brett Lindstrom Garry Lewis Clyde Tucker
50Km Master 1/2 Women Kate Ross Kathryn Visser Karen Brookes
50Km Master 3/4 Women Melissa Anset Tracey Davies Joanna Wall
50Km Master 5/6 Women Margaret Clark Jane Ollerenshaw Jennifer Jones
50Km Master 7+ Women Carolyn Jackson
50Km Single Speed Men Mark Van Halen Matthew Gibson Alistair Hocking
50Km Single Speed Women Becky Herridge
50Km Junior Men Team Relay Lachlan Owen Liam [LOL]
50Km Junior Women Team Relay Riley Hannah Stella [Short n Sharp]
50Km Mixed Team Relay Kristian Reuben Joe [Dirt Devils] Adrian Darre Rob [Red Hill Relics]
30Km Sport Men Matt O’Toole Phillip Turner David Richardson
30Km Sport Women Chiara Hill Marlene Gojanovic Alison Cartner
30Km Junior Women Lucy Read
30Km U17 Men Zac Barnhill Archie Richardson Connor Pearce
30Km U15 Men Nash Snooks Jack Kelly Nicholas Meharry
30Km U15 Women Millie Chester
15Km Sport Mixed Nic Dorman Maxwell Gale Britnee Hodge
15Km U15 Men Cohen Jessen Jude Jessen Ethan Mathews
15Km U13 Men Harry Doye Ty Whitford Cooper Northey
15Km U13 Women Madeleine Burton Mali Pimlott Lucy Chester
15Km Parent and Daughter Kate Eisner [KE] Caitlin Wade [KE]
15Km Parent and Son Joanna Kemp [Cookie] Noah Cook [Cookie] Cooper Elliott [Howey HT]
15Km Ebike Brent Gorniakowski